About Us 2017-12-10T10:44:49+00:00

About Us

חזון

“חגים מבפנים” הוא פסטיבל הפונה לכלל תושבי ירושלים והמבקרים בה מתוך הרצון לייצר מרחב הזדמנויות להיכרות עם המנהגים והמסורות של הקבוצות השונות בה, על רקע חגיהן של כלל הקהילות החיות בעיר תוך חגיגת השונות והעושר התרבותי בה כאחד מנכסיה של העיר

מטרות

  • יצירת תדמית חיובית לגיוון התרבותי בירושלים
  • לעודד את תושבי העיר מהקהילות השונות להכיר את
    מנהגיהם ומסורותיהם של אלו שמתגוררים מעבר לכביש
  • לייצר מפגש ישיר ובלתי אמצעי בין תושבי ירושלים
    מהקהילות השונות שבה

כיצד אנחנו מיישמים
את החזון?

במהלך ימי הפסטיבל אשר יתקיים בכל שנה החל מחג הסיגד בחודש נובמבר ועד חג הנוביגוד בסוף חודש דצמבר, יתקיימו סיורים בשכונות אשר יתקיימו על ידי תושבים מקומיים ויוצע אירוח בבתיהן של משפחות מן הקהילות השונות אשר יפתחו את דלתן לחגיגה המסורתית של חגיהן. כמו כן יתקיימו סדנאות שונות ומופעים תרבותיים אשר יבטאו את הרב גוניות של ירושלים.

צוות מוביל

טלי יסייה נולדה באתיופיה ועשתה את הדרך הארוכה ברגל מסודן לישראל כשהיא הייתה רק בת ארבע. היא גדלה עם משפחתה בהרצליה והיום חיה בירושלים כבר שנים רבות.
טלי היא אשת חינוך במקצועה ושימשה כמורה בבית ספר יסודי, לאחר מכן עבדה במנהל החינוך בעיריית ירושלים ולאחרונה מונתה לעוזרת ראש אגף חינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך. כמו כן, היא מנחה סדנאות עבור נשים מאוכלוסיות שונות כחלק מפעילות מכון אדם לדמוקרטיה.

ענבל הלפרין, יזמת חברתית-תרבותית, מאמנת אישית ומפיקה אשר נולדה וגדלה בירושלים. תשוקתה ליצירת השפעה חברתית התחילה עוד בשירותה הצבאי כאשר שירתה כקצינה בחיל החינוך.
לאחר מכן עבדה במשך שנים רבות עם נוער בסיכון באוכלוסיות מוחלשות כולל מהגרי עבודה ופליטים. לאחר מכן היא הצטרפה לארגון “רוח חדשה” שם היא הקימה קהילות צעירים כחלק מהמחאה החברתית של קיץ 2011 .
לאחר מכן עבדה בחברת רוטס שם הפיקה כנסים ואירועים כמו ועידת קרן שוסטרמן. מלבד היותה אחת ממייסדות מיזם חגים מבפנים היא גם הייתה ממייסדי עמותת רסיסים אשר מספקת תמיכה לחיילים הלומי קרב.
לענבל תואר ראשון בפסיכולוגיה וצדק חברתי ותואר שני ביעוץ ארגוני ואימון אישי.

אדוניס שחאדה אדוניס הגיעה לירושלים מחיפה שם גדלה והתחנכה. לירושלים היא הגיעה ללימודי התואר הראשון שלה באוניברסיטה העברית שם השלימה תואר ראשון בספרות אנגלית והתאהבה אך חזרה הביתה לחיפה בעקבות עבודה שהחלה בבנק הפועלים שם מילאה שורה של תפקידים פיננסיים שונים במשך כתשע שנים. לאחר מכן החליטה לשוב לירושלים והשלימה תואר שני במדעי הדתות. במקביל החלה לעבוד עבור ארגון StartUp Nation Central אשר מייצר חיבור עבור עסקים, עמותות וממשלות מכל רחבי העולם עם סצנת ההייטק הישראלית והפתרונות שהיא יכולה להציע להם. אדוניס מתעניינת מאוד בכל הקשור לתרבויות, דתות ושפות שונות ומוצאת את המגוון התרבותי בירושלים כמרתק ופותח עיניים.

איילת כהן איילת היא מנהלת הפעילות בירושלים של ארגון סטארט-אפ ניישן סנטרל. קודם לכן, היא הקימה את קבוצות המחנכים של גוגל וניהלה את אקדמיית המורים של גוגל. איילת שימשה כמנהלת השיווק והקהילה של אקסלרטור היזמות הטכנולוגית, סיפטק, שם היא פיתחה פרויקטים שמטרתם היא להנגיש יזמות לקבוצות בלתי מיוצגות כגון נשים, חרדים וערבים. לאחר מכן היא ניהלה את מנהלת ההייטק והחדשנות ברשות לפיתוח ירושלים. איילת היא בעלת תואר ראשון בהסטוריה יהודית ומדע המדינה מהאוניברסיטה העברית. כיזמת חברתית, איילת היא מייסדת שותפה של שני מיזמים ללא מטרות רווח-  ‘30±’ (אירועי תרבות לצעירים בירושלים) ודעדע (סמינרים יצירתיים שמטרתם לקדם גישה של למידה מתמשכת).

ניר כהן לאחר שגר מספר שנים בתל אביב שם סיים תואר ראשון במדע המדינה ממכללת תל אביב-יפו שם הוא שימש כיו”ר מועצת הסטודנטים והקים את מועדון הדיבייט הראשון במכללה. מיד לאחר סיום לימודיו ניר מונה לנציג המחלקה לפעילות בתפוצות של ההסתדרות הציונית בבריטניה. במהלך שליחותו בלונדון, יזם ניר מספר פרויקטים קהילתיים. אחד מהם הוא “הסלון הישראלי” – קהילה של יותר מ-500 צעירים ישראלים המתגוררים בעיר במטרה לייצר תחושת שייכות וזהות.
עם חזרתו לישראל לאחר שלוש שנים, הצטרף ניר לעמותת “פרזנטנס”, עמותה הפועלת לקידום אוכלוסיות מוחלשות באמצעות יזמות, כמנהל תכניות ירושלים. כחלק מתפקידו ניהל ניר מספר תכניות אקסלרציה ליזמות חברתית-עסקית בין היתר במזרח ירושלים ועם האוכלוסיה החרדית. כיזם חברתי בעצמו הקים ניר את מיזם חגים מבפנים החוגג את השונות התרבותית בירושלים והקים את השלוחה הירושלמית של קונספט האירועים הגלובאלי, FUN , במסגרתו מתקיימים אירועים חודשיים בהם משתפים דוברים שונים בסיפורי כישלון שחוו במהלך הקריירה, על מנת לעודד צעירים להעז, לקחת סיכונים ולרדוף אחר חלומותיהם.

טארק נאסר, טארק הוא ארכיטקט ומתכנן עירוני במקצועו. הוא השלים תואר ראשון באוניברסיטת ביר זית. לאחר סיום התואר הוא נסע לארה”ב שם עבד כיועץ בסוכנות לפליטים UNRWA. לאחר מכן עבר לגרמניה שם השלים את התואר השני שלו בעיצוב אורבאני ובמקביל עבד בארגון מדינה, ארגון הפועל בשדה הפיתוח האורבאני במדינות מתפתחות. עם חזרתו לירושלים, השתלב ב International peace and cooperation centre כחוקר אורבאני תוך התמקדות במזרח העיר. כיום הוא משמש כיועץ מקצועי במספר פרויקטים בשיתוף עם מוסדות שונים העוסקים בפיתוח ויצירת אזורים פתוחים בין מערב למזרח ירושלים.

דוד גלבר דוד הוא ירושלמי בן 26. התחנך במוסדות החינוך החרדיים וכיום סטודנט לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. בנוסף, דוד הוא יזם חברתי שהקים לאחרונה פרויקט העוסק בהנגשת ובמימוש זכויות עבודה לצעירים חרדים עובדים. דוד מאמין בשיח ציבורי בין קהלים ואנשים מעין שונים.